clock poniedziałek, 31 sierpnia 2015 | imieniny: Izabela, Rajmund, Bohdan
 Gorzów Wlkp. o godz. dnia temp. : oC wiatr : [m/s] ciś. : [HPa]
 
 

Darmowy Internet w Cyfrowym Polsacie? LTE dla wsi i małych miast

Komentarze (3)

» UWAGA!!! - artykuł archiwalny

karta SIM

Telekomunikacyjna spółka Aero2, z tzw. Grupy Zygmunta Solorza-Żaka, uruchomiła darmowy internet bezprzewodowy. Karty do nowej usługi mogą być dystrybuowane w punktach sprzedaży Cyfrowego Polsatu. Spółka planuje także szybki rozwój LTE w Polsce.

  r e k l a m a

W ubiegłym tygodniu ( informowaliśmy »tutaj) o rozpoczęciu świadczenia "Usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu" przez spółkę Aero2. Oferowanie internetu socjalnego było jednym z warunków wygranego przetargu UKE na częstotliwość 2,6 GHz. Sporo kontrowersji wywołała jednak kwestia depozytu (55 zł) za wydanie karty SIM oraz ich odbiór tylko w Warszawie. Sprawę bada UKE, o czym szerzej informujemy »tutaj.

Usługa darmowego Internetu Aero2 ruszyła bez większego rozgłosu, ale spółka twierdzi,że zainteresowanie jest duże. Podczas konferencji prasowej Zygmunt Solorz-Żak odniósł się do kwestii dodatkowych opłat za kartę SIM.

- Warunkiem przetargu było zaoferowanie za darmo części pasma. I to zrobiliśmy. Nie ma zaś w warunkach zastrzeżenia, że powinniśmy dawać za darmo karty SIM czy modemy, bo musielibyśmy do tego dopłacać

- mówi cytowany przez Dziennik Gazetę Prawną Zygmunt Solorz-Żak.

Biznesmen dodaje jednak, że będzie chciał dojść do porozumienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej i nie wykluczone, że karty SIM darmowego Internetu spółki Aero2 będą dystrybuowane także w punktach sprzedaży telewizyjnej platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat.

Przypomnijmy, że "Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu" w Aero2 jest świadczona przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Prędkość transmisji danych dla każdego abonenta, jest na poziomie nie większym niż 256 kb/s w ciągu pierwszych 12 miesięcy od wprowadzenia nowej usługi oraz nie większym niż 512 kb/s w okresie kolejnych 24 miesięcy.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano także projekt budowy sieci LTE na częstotliwości 2500 Mhz przez spółkę Aero2. Koszt inwestycji ma wynieść 1 mld zł. Do końca 2012 roku zasięg LTE ma objąć 25 proc. powierzchni Polski, do 2014 roku zasięg ma wynosić już połowę kraju. Spółka Aero2 z szybkim internetem bezprzewodowym chce trafić przede wszystkim do małych miast i wsi, gdzie dostęp do Internetu jest utrudniony. Podczas testów usługi osiągnięto prędkość przesyłania danych do 125 Mb/s.

źródło:
Media2.pl

Ocena: 6.5/10 (12 glosy)

wyświetleń:4957

Podziel się

Bookmark and Share '

Komentarze

Zapoznaj się z obowiązującymi zasadami i Polityką Prywatności » oraz poznaj Zasady komentowania w serwisie e-portalik.net
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. e-portalik.net nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zastrzegam jednak sobie prawo do ich usuwania, jeśli uznam je za nieodpowiednie.

Antoni 24.07.2011. 13:59

Antoni To Solorz idzie ostro do przodu. Darmowy internet to rzeczywiście coś, czego w tym kraju nie uświadczysz. No ale prawdziwą rewelacją i tak będzie LTE, a to pewnie będzie płatne. Inna sprawa, że na pewno warte to będzie wydanych pieniędzy.

Misza 25.07.2011. 13:44

Misza Jest w polsacie najszybszy mobilny internet w Polsce, jest też darmowy świadczony przez spółkę powiązana z polsatem - Aero. Polsat chce opanować mobilny net w Polsce i to mnie cieszy, że rzucono wyzwanie firmom telekomunikacyjnym, które od lat wciskały nam super wolny internet.

antonioni 25.07.2011. 15:30

antonioni Dzięki dostępowi do internetu darmowego Polsat zyska pewnie sporą przychylność użytkowników - a jeśli ktoś zauważy potrzebę by mieć dostęp do sieci szybkiej, pewnie chętniej skorzysta właśnie z Cyfrowego Polsatu, a nie z konkurencji. W takiej TP na przykład to nawet za utrzymanie sieci trzeba płacić, jeśli się nie chce mieć ich telefonu. TP zawsze ustawiała ofertę ostro na niekorzyść klienta, w Polsacie jest inaczej.

Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:

:


GM MIŚ - Gorzowska Grupa Motocyklowa

Gorzowski GM-MIŚ

Miłośnicy i maniacy ruchu motocyklowego zapraszają...

Nord - Express

W roku 1896 wystartował Nord-Ekspress ...

Noclegi pod Nosalem

Dom Jaworzynka - noclegi w Zakopanem
 
 
O serwisie

Serwis e-portalik.net powstał w roku 2006 jako prywatna strona...

więcej »
Polityka Prywatności

Proszę przeczytaj zasady jakie obowiązują w serwisie.

więcej »
Formy kontaktu

Phone: +48 503 135 926
Email: admin@e-portalik.net

Formularz »